Pivo, lidový nápoj

15. května 2007 v 22:16 | Martina |  Každodenní život
Víno bylo v Egyptě nápojem bohatých vrstev, a nebylo tedy příliš běžné. Naopak pivo bylo vždy národním nápojem. Připravovalo se po celé zemi a jeho výroba je zachycena již na reliéfech v mastabách z dob Staré říše.

Ve starém Egyptě se pivo pilo se při všech příležitostech - na poli, na palubě lodí, při recepcích a samozřejmě v městských zábavních podnicích. Působilo potěšení jak faraonovi, tak prostému venkovanovi nebo městskému řemeslníkovi. Egyptské pivo se připravovalo z pšenice, nebo z ječmene a z datlí. Právě datlová šťáva zajišťovala kvašení nápoje. Pivovarník a jeho pomocníci lili čerstvé těsto do rozpálených forem, které se vkládaly do pecí podobných pekařským. Tato práce musela být prováděna s nejvyšší pečlivostí, protože těsto z pšenice nebo ječmene muselo jen lehce zezlátnout na povrchu a uvnitř zůstat syrové. Takto získané chleby byly rozdrobeny do velké nádoby naplněné sladkou tekutinou, která se připravovala z vody a datlí. Pivovarník pak směs šlapal tak dlouho, až byla jednolitá.
Pivo se dalo dobře uchovávat
Po několika dnech, kdy začalo kvašení, byl obsah nádoby přelit do velkých džbánů. Pomocí síta se zachytávaly největší kousky chleba nasáklé pivem, které pivovarník vymačkával jako houbu, aby získal cennou tekutinu. Někteří zvláště svědomití pivovarníci prováděli ještě druhé filtrování, aby zachytili i drobky chleba, které prošly prvním cezením. Vzhledem k tomu, že pivo se dalo dobře uchovávat, ukládalo se do amfor uzavřených zátkou ze slámy a vlhkého jílu, nebo talířkem a trochou sádry. Posledním pivovarníkovým úkolem bylo umístit na pivo svou značku, na niž uvedl datum a místo výroby. Po ukončení kvašení se pivo filtrovalo a uchovávalo v otevřených džbánech. Pěna, která se vytvořila na tekutině, se sebrala a usušila - sloužila pak jako kvasnice při výrobě chleba a jiného pečiva.
Obchod s pivem
Většina Egypťanů si sice vyráběla vlastní pivo, ovšem obchod s ním rovněž kvetl. Po Nilu ho v amforách přepravovalo mnoho lodí, které jej dodávaly do měst, do zábavních podniků a do vil bohatých Egypťanů. Ti si nechávali přivážet svůj oblíbený nápoj z vyhlášených pivovarů, neboť, podobně jako u vína, i u piva existovaly různé odrůdy lišící se nejen obsahem cukru, ale i kvalitou vyplývající ze schopností pivovarníka. Před konzumací se pivo lilo do jedno- či dvoulitrových džbánů a z nich pak do kamenných, kovových nebo keramických pohárků. Nejběžnější bylo pivo černé, pivo světlé bylo vyhrazeno pro svátky. Egypťané s oblibou do piva přidávali bylinky a datlový cukr, aby tak zvýraznili jeho chuť a zvýšili obsah alkoholu.
  • "Buza"
Pivo z ječmene nebo z pšenice se na březích Nilu vyrábí dodnes. Je známé pod názvem "buza". Tento zkvašený nápoj je až nebezpečně opojný - je totiž toxický. Zábavní podniky a uzavřené domy velkých egyptských měst se ve starověku nazývaly "domy piva".
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama