Obermeier, Siegfried - ...a postavil jí chrám

15. prosince 2007 v 22:30 | Martina |  beletrie-zahraniční
Egypt před 3000 lety. Za vlády Ramesse II. zažívá říše na Nilu obrovský politický a kulturní rozkvět. Faraon je bůh, jemu ani jeho rodině se ostatní lidé nemohou rovnat.

Tento řád se odváží porušit dva mladí lidé, krásná faraonova dcera a stavitel chrámů. Jejich velká, tragická láska darovala Egyptu jeden z nejkrásnějších chrámů, Hathořin chrám, který sice nechal faraon postavit pro svou oblíbenou manželku, ale pro stavitele se stal pomníkem nenaplnitelné lásky k princezně.
Strhující román o době Ramesse II. Velikého, který zanechal světu množství obdivuhodných památek, nad nimiž žasneme dodnes.
malá ukázka:
… Úd mu poklesl jako uvadlý stonek lotosu. Bentamon stála dál vedle lože, vysoká, štíhlá, hrdá, hotová socha bohyně, ale nebyla to bytost z masa a krve. Je krásná jako Eset, napadlo ho, ale kdo by chtěl spát se sochou? A skutečně - ruku měla chladnou jako mramor. V té chvíli dostala Bentamon nové jméno. "Budu ti napříště říkat Esetnefret, krásná Eset. Jsi tak hrdá a tak nepřístupná jako bohyně. Dnes jsme měli mystickou svatbu jako bozi, pohlédli jsme na sebe a podali si ruce. Zbytek doženeme jindy." V krásném, přísném, nehybném obličeji se ukázalo cosi jako bezradnost. Ona, která se nikdy nevzdala žádnému muži, která své lůno na vyšší pokyn uchovávala pro spojení se synem Amenreovým a chtěla mu - na rozdíl od té venkovanky Nefertari - připravit rituální svatební noc, je nyní odmítnuta, odvržena, zostuzena! …
PŘEČTENO: ano, minimálně 3x
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama