Pemberton, Delia - Poklady faraonů

12. prosince 2007 v 22:55 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
Po celé naší planetě nacházíme stopy pradávných civilizací; nejslavnější kulturní dědictví nám bezesporu zanechali dávní Egypťané.

Vzpomeňme na chrámy a paláce v Karnaku a Luxoru či na jejich nejnádhernější posvátné město Théby, které je po více než tisíc let proslulé po celém světě bohatstvím omračujících monumentálních staveb a nepředstavitelnými poklady, nalezenými v královských hrobkách, včetně té nejslavnější, Tutanchamonově.
Fascinující fotografie v této publikaci představují nejkrásnější památky, které se v Thébách nacházejí. Autorka nás provází městem a seznamuje po řadě se všemi faraony; prozkoumává jejich přínos k bohatství a slávě Horního i Dolního Egypta, nahlíží do jejich hrobek v Údolí králů a přiřazuje k nim královny, konkubíny i úředníky, kteří jim sloužili.
Erudovaný a vskutku zajímavě napsaný výklad umožňuje vidět faraony v jejich historickém a uměleckém kontextu.
  • Oslava velikého umění a památníků starověkého Egypta ve sbírce více než sto sedmdesáti nádherných barevných fotografií - včetně těch nejlepších snímků fresek, soch, šperků, mumií a lokalit v impozantním krajinném prostředí.
  • Fascinující přehled jednoho z nejvzrušivějších obřadních komplexů starověku - města Théb na Nilu s jeho nádhernými chrámy a skulpturami i nedalekými hrobkami v Údolí králů a Údolí královen.
  • Oživuje záhadný svět faraonů jako nikdy předtím v chronologické zprávě o jejich vládě ve světle jejich chrámů, pokladů a hrobek.
  • Kniha čerpá z nejnovějšího výzkumu a vědeckých prací, aby poskytla obraz monumentálního města Théb a jeho bájných královských pohřebišť v kontextu soudobé vědy.
PŘEČTENO: ano, 1x
 


Aktuální články

Reklama