Picknett, Lynn; Prince, Clive - Spiknutí Hvězdná brána

12. prosince 2007 v 22:47 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
Byli bohové starověkého Egypta mimozemské bytosti, které navštívily naši planetu, aby položily základy naší civilizace? Vrátí se na Zemi s příchodem nového věku?

Rozplétáním složité sítě, tvořené pracovníky tajných služeb, předními politiky, špičkovými vědci, stoupenci "nové egyptologie" a příslušníky hnutí New Age, odhalují autoři dlouhodobý tajný plán k ovládnutí světa.
Kniha nese podtitul "Odhalení pravdy o kontaktu s mimozemšťany, vojenské tajné službě a záhadách starověkého Egypta". Dílo se snaží hledat odpověď na jedinou otázku - co se vlastně stane se světem ve chvíli, kdy dosáhneme nesčíslným množstvím proroctví, prognóz a legend opředeného roku 2000? Nejednoho čtenáře ale v tuto chvíli napadne, zda má smysl číst publikaci, jež byla zaměřena k přesně stanovenému datu, které již patří minulosti. Rozhodnout se musí samozřejmě každý sám, ale existují přinejmenším dva dobré důvody, proč četba této knihy neztratí smysl:
  1. Kniha je dokumentem o atmosféře provázející konec dvacátého století.
  2. Toto dílo je vzrušujícím svědectvím o událostech, které jsou součástí našeho světa, jež ovlivňují jeho chod a o kterých většina z nás nemá tušení. Velká část dějů rozehraných před příchodem milénia navíc běží dál. Sami jejich aktéři tvrdí, že onen mezník, kdy se může změnit celý svět od základů, stále leží před námi - možná je to už letošní rok, možná příští a možná až některý další…
Knížku jsem si pořídila jen z jediného důvodu - něco nového o Egyptě? Ne, že bych byla přímo zklamaná, ale takhle nepovedený pokus o "dänikenovský" styl (za všechno můžou mimozemšťané) se mi opravdu nelíbí. Ani jsem to nedočetla celé… Nechci titul samozřejmě zavrhovat, ale je to tak pro fanoušky sci-fi…
PŘEČTENO: ne celé
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama