Rachet, Guy - Chefrén a pyramida u sfingy

19. prosince 2007 v 18:14 | Martina |  beletrie-zahraniční
Didufri se stal obětí palácových intrik a byl zavražděn. Jeho bratr Chefrén, považovaný za legitimního dědice, je tedy korunován. Ožení se s krásnou Persenti a jeho pýcha ho žene začít se stavbou pyramidy, schopné soutěžit s pyramidou jeho otce Cheopse.

Džedefhofer je zatím zatažen do různých dobrodružství díky své touze objevit třetí Thovtovu knihu, pramen veškeré moudrosti. Pobývá nějaký čas na Dilmunu, rajském ostrově v Arabském zálivu, kde se potká se zvláštní ženou, Siduri… Ale může muž s královskou krví uniknout nadlouho odpovědnosti a lásce k vlasti?
malá ukázka:
… Konečně se Chefrén rozhodl pozvat své děti. Nechal je přijít k lůžku spolu se všemi členy rodiny a také s nejbližšími přáteli. "Cítím, že konec mé pozemské existence se blíží. Má výsost se rozhodla vás shromáždit, aby vás seznámila e svou královskou vůlí.pokud jde o tělo Mé výsosti, chci, aby bylo uloženo ne do mé pyramidy, která není dosud dokončena, ale do svatyně na Ostrově objímání, do sarkofágu, kde byl uložen můj otec. Poněvadž jsme našli sarkofág prázdný, Má výsost se domnívá, že má zabrat toto neobsazené místo. Co se týče tebe, můj synu," pokračoval, obraceje se k Mykerinovi, "byl jsi před očima lidu Egypta ustanoven mým následníkem na Horově trůnu…"
PŘEČTENO: ano, 1x
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama