Rachet, Guy - Cheops a Sluneční pyramida

19. prosince 2007 v 18:19 | Martina |  beletrie-zahraniční
Egypt je ve varu. Snofru, postižený záhadnou nemocí, ještě neurčil svého nástupce. Všichni velmožové u dvora se ptají: "Kdo vstoupí na trůn Obou zemí?"

Intrikán Nefermaat se před ničím nezastaví a strojí spiknutí za spiknutím, aby vypudil svého nevlastního bratra. Má jenom jeden záměr: dosáhnout nejvyššího cíle a stát se faraonem; ne prostým králem, ale opravdovým bohem na zemi.
Legitimní dědic Cheops si neuvědomuje nebezpečí, které mu hrozí, a vede dál svůj prostý život. Osamělý lovec buď tráví své dny ve Fajjúmu, nebo sleduje budování pyramid, těch grandiózním monumentů, jež ho fascinují. Mezitím jeho matka, velká královská manželka, předvídající synův osud, se rozhodne poslat ho do Onu, aby byl zasvěcen do fénixových mystérií. Tam naváže mladý princ pevné svazky s místním klérem a započne svou duchovní dráhu.
Snofru je nyní ochoten abdikovat a Cheops se cítí připraven vládnout Usirovu lidu, pokud se tak otec rozhodne. Ale to je možná úvaha, která nebere v potaz neviditelnou ruku, jež ho každým okamžikem ohrožuje. Je tím zlotřilcem Nefermaat, anebo existuje v temnu skrytý neznámý, ale mnohem strašlivější nepřítel?
malá ukázka:
… Podle svého zvyku opustil Cheops rezidenci za svítání, aniž by komu co řekl, aniž by probudil Meritites, která spala vedle něho. Před svým odchodem dal včera svému věrnému Chemuovi poslední příkazy: v jeho očích bylo nejdůležitější, aby šel za Zuhorem, šéfem medžajů, tajné policie, a jménem prince dědice ho požádal, aby započal s pátráním o možné dezerci tří vojáků Jeho Výsosti a v případě, že by byla zjištěna, aby vyslal své muže k jejich vypátrání. Doufal, že po svém návratu se dozví v této věci něco nového. Potom začal myslet na jiné věci…
PŘEČTENO: ano, 1x
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama