Robinson, Lynda S. - Příbytek mrtvých

12. prosince 2007 v 23:07 | Martina |  beletrie-zahraniční
Poutavý příběh se odehrává ve starém Egyptě za vlády krále Tutanchamona. V děsivém příbytku průvodce mrtvých Anubise bylo nalezeno tělo nenáviděného dvorního písaře a královský vyšetřovatel Meren je postaven před nelehký úkol odhalit pravdu.

Povinnosti zavedou Merena do prosluněných Théb, kde se setkává se ziskuchtivými potomky zavražděného písaře a jeho chamtivou konkubínou, i na královský dvůr, kde je každý Merenův krok ostražitě sledován závistivými hodnostáři a ctižádostivým kněžstvem. Královský vyšetřovatel zavítá také do městečka dělníků pracujících na výzdobě hrobek i do samotného Údolí králů a na každém z těchto míst se snaží nejen usvědčit vraha, ale především chránit mladičkého faraona před úklady nepřátel.
Autorčino líčení dávno zaniklého světa vyniká podmanivou životností postav a dialogů. Zcela samozřejmě provádí čtenáře po palácových chodbách plných urozených lidí i mezi kameníky na královském pohřebišti. Její vyprávění je natolik strhující, že čtenář ani nepostřehne, jak tok událostí pozvolna a rafinovaně směřuje až k překvapivému rozuzlení.
PŘEČTENO: ano, 2x
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama