Zamarovský, Vojtěch - Bohové a králové starého Egypta

12. prosince 2007 v 20:03 | Martina |  literatura faktu-domácí
Kniha Vojtěcha Zamarovského je encyklopedií vědomostí o hlavních mytologických a historických postavách starého Egypta a tím nepřímo i jeho dějin.

Abecedně seřazená hesla tvoří uzavřené celky s maximem informací na minimu prostoru; spojuje se v nich vědecká přesnost s populárním a čtenářsky přitažlivým podáním. Kromě úvodu a příloh s historickými přehledy obsahuje množství černobílých a barevných ilustrací, v nichž jsou vyváženě zachycena architektonická díla ze všech epoch dlouhých egyptských dějin. Kniha je zpracována na základě egyptologické literatury a konzultací s předními egyptology. Navíc se v ní odráží autorova důvěrná znalost Egypta: znalost kolosálních staveb na březích Nilu, podzemních hrobek v skalních údolích a trosek v poušti, uměleckých památek z egyptské půdy ve všech světových muzeích.
Bohové a králové starého Egypta jsou svým pojetím a zpracováním ojedinělým dílem v egyptologické popularizační literatuře. Jako "slovník ke čtení" zaujmou trvalé místo v knihovně každého, kdo si je opatří. Jsou průvodcem po kultuře a civilizaci, která je sice už mrtvá, ale neustále se těší živému zájmu, a zároveň nás uvádějí do vzrušujícího světa vědeckých objevů i problematiky, s níž se setkává egyptská archeologie.
Kniha obsahuje přes 500 hesel, přes 150 černobílých a 24 původních barevných fotografií, 50 kreseb, historické a geografické tabulky, jakož i přehled nejdůležitější egyptologické literatury.
PŘEČTENO: ne
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama