Ercivan, Erdogan - Patenty faraonů

5. ledna 2008 v 19:25 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
Nejméně před 5000 lety disponovali staroegyptští kněží takovou úrovní informací o mikrosvětě, že mohla být dosažena jen s pomocí mikroskopu.

Když James Watt sestrojil v roce 1712 parní stroj, určitě netušil, že ho staroegyptští učenci předběhli přinejmenším o 2 000 let. Obdobně to je s roentgenovým přístrojem, radioaktivním zářením či s poznatky o rychlosti světla a s teorií relativity. Prastarý lidský sen o létání dospěl k naplnění rovněž ve starověkém Egyptě, a to už před 3 000 lety, kdy tehdejší tamní obyvatelé znali balony a kluzáky.
Objevy elektrického světla, motorových letadel, satelitů a vesmírných sond stejně jako odhalení tajemství krevních skupin se rovněž udály už v době faraonů, takže poznatky o vědecké a technické úrovni této civilizace budou muset být radikálně přepsány, a to včetně dosavadních vědomostí o znalostech astronomie, biologie, chemie, geografie a matematiky.
Erdogan Ercivan, autor Zakázané egyptologie a dalších bestsellerů, dokumentuje v této napínavé knize, jak obsažné, důkladné a pestré byly někdejší vědecké znalosti, jimiž starověký Egypt disponoval. Současně ukazuje, s jakou tvrdošíjností současná věda zabraňuje tomu, aby tyto dávné vědomosti mohly být opět vyneseny na světlo.
moje pozn.: Ercivan by si mohl s Dänikenem podat ruku.
PŘEČTENO: ne celé
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama