Ercivan, Erdogan - Zakázaná egyptologie

22. ledna 2008 v 18:44 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
V současné době je vstup do Cheopsovy pyramidy, která patří k sedmi divům světa (bohužel patřila - moje pozn.), veřejnosti zakázán. Příčina tohoto opatření souvisí s odkazem starověkých Egypťanů a s prvními technickými a vědeckými krůčky lidstva.

Bezpečně víme, že nejvzdělanější jedinci z dob faraonů, tedy především panovníci a vysoce postavení kněží, znali elektřinu a dokonce nechávali těžit uranovou rudu (odborníci z amerického vesmírného úřadu pro kosmonautiku se domnívají, že nitro pyramidy skrývá s velkou pravděpodobností energii odpovídající síle atomové bomby). Jenže jak mohli faraoni bezmála už před 5000 lety využívat špičkové technologie obvyklé až v dnešní době?
Spisovatel Erdogan Ercivan v této vzrušující publikaci nade vší pochybnost dokazuje, že už před tisícovkami let zasvěcení jedinci vskutku disponovali poznatky znovu objevenými až v dnešní moderní době, ať už jde o genovou technologii anebo využití radiového záření. Čtivost textu, obsáhlé vědomosti, dokumentaristická přesnost a poctivost autorova přístupu povýšila Zakázanou egyptologii na světový bestseller.
PŘEČTENO: ne, mám za sebou první kapitolu a knížka leží na nočním stolku...
 


Aktuální články

Reklama