Hamilton, Robert - Egypt: Říše faraonů

5. ledna 2008 v 18:52 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
Velké památky starého Egypta vznikly sice už před tisíciletími, ale přesto nás stále uchvacují a udivují.

Tyto impozantní stavby - Sfinga, pyramidy, hrobky v Údolí králů a monumentální chrámy v Luxoru a Karnaku - přesvědčivě ukazují složitost a sílu této civilizace, zatímco bájné poklady z Tutanchamonovy hrobky svědčí o jejím nesmírném hmotném a kulturním bohatství. Egypt, sjednocený kolem roku 3100 př. n. l., se za vlády faraonů stal jedinečnou hospodářskou a kulturní mocností, která existovala po více než tři tisíce let.
Starobylá země na Nilu stále odhaluje svá tajemství a naše znalosti o této mimořádné civilizaci se dále prohlubují a doplňují. Kniha Egypt: Říše faraonů, kterou doplňuje množství fotografií a ilustrací , podává nejsoučasnější přehled teorií a poznatků, jež nám tuto vyspělou kulturu přibližují. Podrobně se zabývá nejvýznamnějšími postavami, místy a předměty a objasňuje staroegyptské obřady, zvyky a představy.
moje pozn.: Tato publikace obsahuje popisy a poznatky ze všech možných odvětvích - od božstev přes architekturu, umění, faraony po každodenní život starých Egypťanů. Určitě se mi vyplatí z ní čerpat informace pro tvorbu dalších článků.
PŘEČTENO: prolistováno
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama