Jacq, Christian - Egypt velkých faraonů

5. ledna 2008 v 9:27 | Martina |  literatura faktu-zahraniční
Výpravná publikace Christiana Jacqa Egypt velkých faraonů, ověnčená cenou Francouzské akademie, zve čtenáře na objevitelskou cestu fascinujícím historickým dobrodružstvím panovníků, kteří vládli Hornímu a Dolnímu Egyptu, cestu dějinami civilizace, jež přetrvala několik staletí a jejíž velikost dodnes nepřestáváme objevovat.

Historie starého Egypta, jak ji známe dnes, vykazuje řadu temných míst. Skutečně historické materiály jsou bez ohledu na množství existujících dokumentů vzácností. Nacházíme je náhodně roztroušeny na památkách a ve vyprávěních o činech králů. Cenné záchytné body nám poskytují seznamy a texty psané na zdech chrámů a hrobek, na předmětech nebo papyru. Z třiceti dynastií lze s určitou přesností vylíčit historické osudy jen asi u třetiny - a to ještě jen částečně.
Panorama jedné z nejstarších civilizací, která je důležitou součástí historického dobrodružství lidstva, před námi odkrývá galerii portrétů největších faraonů Egypta. Chufu, Senusret, Hatšepsut, Thutmose, Amenhotep, Achnaton, Tutanchamon, Ramesse, Kleopatra - jména zároveň vzdálená i blízká nám připomínají civilizaci faraonů a dlouhou linii dynastií.
PŘEČTENO: ne
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama