Cook, Robin - Sfinga

4. ledna 2008 v 11:24 | Martina |  beletrie-zahraniční
Mladá americká egyptoložka Erika Baronová se při toulkách po Káhiře stane svědkem zločinu: tři muži zavraždí majitele starožitnictví a zmizí spolu s překrásnou sochou Sethiho I.

Vyděšená Erika se vzápětí seznámí s neznámým mužem, který ji ujistí, že vrahy vypátrá a ukradenou sochu najde. Zakrátko ji v hotelu navštíví i vysoký egyptský vládní úředník a vyptává se, co v Egyptě dělá a jestli hodlá nakupovat starožitnosti…
Po dalších dramatických událostech se Erika přes varování tří mužů, kteří se ucházejí o její přízeň, pustí do pátrání po vzácné soše na vlastní pěst. Podaří se jí uniknout z překupnických a pašeráckých sítí a překonat citový zmatek?
malá ukázka:
… Než mohla Erika před strašlivou scénou spustit závěs, strhli Abdulovi hlavu dozadu a šavle mu divoce prořízla hrdlo, pronikla měkkými tkáněmi až k páteři. Z poškozené průdušnice se vydral škytavý zvuk, pak ji zaplavila jasně červená krev.
Erice se podlomily nohy, padla na kolena a těžké drapérie zamaskovaly zvuk jejího pádu. Na všech čtyřech pátrala zděšeně v místnosti po úkrytu. Skříňky? Nebyl čas pokusit se do nich dostat. Zvedla se a zalezla do protějšího kouta, mezi poslední skříňky a stěny. Nebyl to valný úkryt. Přinejlepším jí to zakrývalo výhled, jako když si dítě zakrývá oči ve tmě. Ale tvář s nosem podobným zobanu, tvář muže, který držel Abdula, se jí snad vpálila do mozku. Dál před sebou viděla jeho kruté oči a zkřivená ústa pod knírem, odhalující ostré, zlatě tečkované zuby…
moje pozn.: Robin Cook je můj nejoblíbenější spisovatel, mám všechny jeho knihy, kromě té poslední. I když je tento autor zaměřen na romány vyloženě z lékařského prostředí, i tento "únik" ze svého žánru se mu velice vydařil. Velmi čtivý styl a napínavý děj mě naprosto nadchly. Vřele doporučuji.
PŘEČTENO: ano, 2x
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama