V Egyptě objevili trosky chrámu a sochu Ramesse II.

19. září 2008 v 19:21 | Martina |  ...ostatní objevy, zajímavosti atd.
Egyptští archeologové objevili severovýchodně od hlavního města Káhiry trosky rozlehlého chrámu a sochu faraona Ramesse II. Oznámila to egyptská agentura MENA. Chrám nechal vybudovat Ramesse II. v Ajn Šams. Tato lokalita byla významným náboženským centrem už od předdynastických dob starého Egypta.

V komplexu budovy badatelé našli také zbytky hrobky. Podle odborníků to potvrzuje názor, že staří Egypťané měli ve zvyku budovat poslední příbytky mrtvých uvnitř chrámů, aby tak byly chráněny. V areálu zůstaly také kusy vápence, jímž bývala dlážděna podlaha chrámů, ale i jiného materiálu a blíže neupřesněné archeologické artefakty.
Ramesse II. byl jedním z nejvýznamnějších panovníků starověkého Egypta. Na svou počest nechal před 3300 lety vybudovat chrám v Abú Simbelu (1200 km jižně od Káhiry). Ve svatyni je několik obrovských soch tohoto faraona, jenž žil ve 13. století př. n. l. Vedl řadu válečných tažení na jih a severovýchod. Největší slávy dosáhl ve válce proti Chetitům, bojovnému národu, který vybudoval říši na území Anatolie v dnešním Turecku.
zdroj: Týden.cz
 


Aktuální články

Reklama